Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ramowa zabudowa balkonów

Balkon stanowi przestrzeń, z której wielu mieszkańców bloków i apartamentów korzysta systematycznie, dlatego ramowa zabudowa balkonów jest idealną opcją dla ceniących jakość i komfort. Urządzając prywatny balkon, warto wiedzieć, z jakich rodzajów ram możemy skorzystać i który z nich sprawdzi się lepiej na naszym terenie.

Zabudowy balkonów – rodzaje

Wybierając zabudowę naszego balkonu, mamy dwie opcje:

– zabudowa balkonu bezramowa;

ramowa zabudowa balkonów

Zabudowa balkonu w systemie bezramowym

Bezramowa zabudowa balkonu pozwala na ułożenie okien w taki sposób, że tworzą one prawie jednolite, niewidoczne płaszczyzny – tzw. elewacje balkonowe. Jest to praktyczna osłona balkonu, bez ingerowania w jego architekturę, łatwa w zamontowaniu i całkiem praktyczna. Zapewnia nowoczesny wygląd oraz pełną estetykę.

Wiele osób jednak stawia na ramową zabudowę balkonu. Zobaczmy, czym charakteryzuje się ta opcja.

Ramowa zabudowa balkonu – jak to wygląda?

Ramowa zabudowa balkonów to system przesuwny, charakteryzujący się przesuwnymi oknami, wykonywanymi z nowoczesnych profili aluminiowych. Dzięki specjalnym łożyskom okna mogą przesuwać się w obie strony, co zapewnia pełną funkcjonalność systemu.

Zastosowanie specjalnych domykaczy zapobiega samoistnemu otwieraniu się okien i gwarantują dobrą szczelność nawet podczas największych wiatrów. Taka opcja stanowi również dodatkowe zabezpieczenie przed ingerencją dzieci.

Ramowa zabudowa balkonu izoluje od deszczu, wiatru i innych zjawisk atmosferycznych. Co więcej, jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację balkonu. Dobrze utrzymana szczelność gwarantuje ochronę przed chłodem w mieszkaniu, pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, a także sprawia, że zimą temperatura na balkonie jest wyższa niż na zewnątrz i rzadko spada poniżej zera.

Ramowa zabudowa balkonów – korzyści

Ramowy system zabudowy balkonu niesie ze sobą wiele korzyści dla domowników, między innymi:

– zapewnia ochronę przed wiatrem i chłodem;

– gwarantuje dobrą wentylację całego balkonu;

– dzięki szczelnemu systemowi stanowi ochronę przed dziećmi;

– pozwala na korzystanie z balkonu także zimą;

– jest łatwy w montażu;

– prosty w obsłudze.

Szeroki wybór opcji, profesjonalne wykonanie oraz jasność w obsłudze systemu sprawia, że ludzie chętniej wybierają właśnie tę możliwość, gdyż zapewnia ona lepsze możliwości korzystania z całej powierzchni balkonu.

System ramowy zabudowy balkonów – charakterystyka

Oprócz oczywistych korzyści, które wymieniliśmy wcześniej, warto wiedzieć, że system ramowy zabudowy balkonu pozwala na dużą różnorodność:

– elementy przesuwne w różnych wymiarach (nawet bardzo dużych);

– różne możliwości wypełnienia;

– łatwe w montażu i demontażu okna przesuwne;

– możliwość łączenia ze sobą prowadnic na kilka sposobów.

Osoby, które poszukują systemu zabudowy balkonu, który będzie w pełni funkcjonalny, prosty w zamontowaniu, pełen ciekawych opcji oraz bezpieczny, z pewnością postawią właśnie na ramową zabudowę balkonu, która jest opcją sprawdzoną i polecaną w całym kraju przez użytkowników balkonów dużych i małych.

Udostępnij

Najciekawsze artykuły

loading...
Poradniki
Pomysł na biznes
Polecane urządzenia do biura
Wiadomości ze świata biznesu