Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Narożniki ceglane - element dekoracyjny na ścianie

Pewna część z nas doskonale wie o tym, że narożniki ceglane, to te narożne ceglane płytki w sensie wizualnym imitujące cegłę, która nie wygląda na nową.

Narożniki ceglane - różne rodzaje

Rzecz jasna mogą być to też narożniki ceglane wiśniowe lub narożniki ceglane pomarańczowe, ale w tym przypadku kluczowe znaczenie ma to, że to ceramiczna płytka imitująca prawdziwą cegłę, którą to wielu stosuje w mieszkaniach tworząc dość ciekawe wrażenie, czyli wrażenie, którego nie stworzy taka ceglana tapeta, bo w porównaniu z takimi płytkami tapeta ma mało realistyczny wygląd i co równie istotne jest to imitacja tania. Natomiast zastosowanie płytek ceglanych i narożników ceglanych wpłynie na wartość mieszkania i to nawet tego, które znajduje się w tym dość nowoczesnym bloku.

Narożniki ceglane w domu

narożniki ceglane różne rodzaje

Narożnik ceglany — bardzo dobra imitacja.

W przypadku ścian wyłożonych taką ceglaną płytką retro wielu z nas spodziewa się tego, że taka imitacja kiepsko wygląda przy wnęce drzwiowej, ale dzięki narożnikowi ceglanemu retro tak nie jest, bo taki narożnik faktycznie wygląda tak jak cegła. Wiele w przypadku tych wyrobów znaczy też całość, czyli nie tylko sama wnęka drzwiowa, ale też i cała ściana z takiej ceglanej płytki i przytwierdzony do niej spory telewizor LED, a ponad poziomem tej płytki ściana może być opcją szaro-niebieską.
Ze ścianą pomalowaną na ten kolor ciekawie współgra też narożnik ceglany czerwony i co najważniejsze taki narożnik nie jest wycinanym z cegły, bo tak być nie może. Jego zazwyczaj otrzymuje się z formy i jest bardzo ciekawą opcją na zakończenie ściany takiej, która tylko po części odgradza jadalnię od salonu.
Taka ściana czasami bywa nawet i tą wykonaną z wiekowej cegły, ale znacznie częściej spotyka się na niej tę ceglaną płytką, bo takowa jest rzecz jasna opcją łatwiej osiągalną w czasach obecnych. Nie chodzi tu rzecz jasna o perfekcyjną płytkę ceglaną, czy też o nowoczesną cegłę. Tu chodzi raczej o płytki ceglane pomarańczowe i o narożniki ceglane pomarańczowe, które przypominają te wiekowe i dlatego ceni się coś takiego w czasach obecnych.

Produkcja narożników ceglanych

Produkcja narożników ceglanych

Typowa produkcja narożników ceglanych melanż, czy też narożników ceglanych retro nie różni się zbytnio od produkcji płytek ceglanych. Mowa tu dokładnie o tym, że w tym konkretnym przypadku też używa się gliny i odpowiednich form. Za pomocą odpowiedniej ilości form z klocka gliny wycina się kształt takiego narożnika, który potem wędruje do wielkiego pieca przemysłowego. Ceramikę do budowania wytwarza się tak już od wielu lat.
Narożniki ceglane i płytki ceglane to te najnowsze typy wyrobów, dzięki którym można odmienić wygląd ścianki działowej w mieszkaniu. Jedynie się do niej przykleja te ceglane płytki i ceglane narożniki, a w tym tkwi oszczędność czasu, bo zburzenie ścianki i postawienie jej z cegły musi niestety potrwać.
Kluczowe znaczenie ma też i to, że zmiana ściany na nową i ciekawszą w sensie wizualnym to też wydatek. Natomiast wyłożenie ściany tymi nowoczesnymi ceglanymi płytkami potrwa jakieś kilka godzin, a następnego dnia taka ściana już zachwyca ludzi odwiedzających dane mieszkanie.

Udostępnij

Najciekawsze artykuły

loading...
Poradniki
Pomysł na biznes
Polecane urządzenia do biura
Wiadomości ze świata biznesu