Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Czy na odpadach z gospodarstwa można zarobić?

Panujący w naszym kraju kryzys sprawił, że wiele osób poszukuje dodatkowego źródła dochodu w miejscach, które jeszcze do niedawna nie pozwalały na to. W ostatnich latach zauważyć można znaczący wzrost zainteresowania biznesem śmieciowym. Powstaje coraz więcej firm, które oferują segregację oraz wywóz śmieci.

Oczywiście na tego typu działanie należy mieć stosowne pozwolenie wydawane w Urzędzie Gminy, w której mieszkamy. Osoby mieszkające na terenach wiejskich, które zajmują się gospodarstwem lub mają dostęp do tanich odrzutów jak kolby kukurydzy czy słoma powinny zainteresować się tym tematem. Coraz bardziej popularne staje się wytwarzanie peletu na małą skalę. Do tego zadania potrzebna będzie nam peleciarka, którą możemy nabyć za niewielkie pieniądze np. w internecie lub zlecić budowę takiego urządzenia w firmie zajmującej się tego typu zleceniami.

Jak wygląda produkcja peletu?

Produkcja peletu jest bardzo prosta. Wystarczy, że posiadamy spore ilości suchych surowców, które mielimy i dodajemy do nich specjalny łącznik poprawiający właściwości zbrylające naszego substratu. Resztę zadań załatwia za nas peleciarka, która w zależności od ustawień wytworzy nam duże lub małe granulki peletu.

Tak uzyskany pelet możemy bez problemu wykorzystać do opalania własnego domu lub sprzedawać np. sąsiadom oraz rodzinie. Ze zbytem nie powinno być problemu, gdyż popyta na to paliwo stałe z roku na rok wzrasta. Oszczędności z tego tytułu mogą być znaczące, gdyż nie będziemy potrzebowali kupować węgla na zimę, a dodatkowo nadwyżki możemy sprzedać z zyskiem.

Udostępnij

Najciekawsze artykuły

loading...
Poradniki
Pomysł na biznes
Polecane urządzenia do biura
Wiadomości ze świata biznesu