Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Chcesz dowiedzieć się, gdzie czeka dobra praca? Pułtusk może świecić przykładem

Szukając pracy Pułtusk jako rozwojowe miasto stwarza wiele nowych możliwości. Już sam fakt, e jest blisko Warszawy dużo daje. Zaleta takich miast jest to, że pracy jest dużo i taniej się żyje niż w dużym mieście.

Tradycyjnie można zacząć w Powiatowym Urzędzie Pracy

Jak znaleźć zatrudnienie w Pułtusku? Można tradycyjne odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy, ale tym razem w wersji internetowej. To przede wszystkim pewne źródło informacji. Jeśli chodzi o oferty pracy, przedsiębiorstwa korzystając z pośrednictwa urzędu muszą się uwiarygodnić. Poszukujący zatrudnienia mogą przede wszystkim mieć stuprocentową pewność, że z ofertami wszystko w porządku. Wówczas składające ją podmioty są pewne i odpowiednio zweryfikowane. Obecnie najczęściej poszukiwanie pracowników w ten sposób wynika przede wszystkim z braku sukcesów przy użyciu innych form rekrutowania. Dawno minęły czasy, gdy pracodawcy składali oferty bezrobotnym tylko dlatego, że przez jakiś czas mogli liczyć na dotacje z powodu zatrudnienia pracownika. Obecnie strona internetowa Powiatowego Urzędu Pracy to jedno z wielu źródeł informacji o poszukiwanych specjalnościach i propozycjach pracy.

Przesiądź się na zaawansowane narzędzia, które same wyszukują oferty pracy. Pułtusk też tam jest...

Jednak dużo więcej możliwości dają dziś zaawansowane systemy wyszukiwania na portalach ogłoszeniowych. W serwisach wyspecjalizowanych firm świadczących usługi pośrednictwa pracy. I w jednym, i drugim przypadku wyspecjalizowane wyszukiwarki pozwalają określić dokładne parametry, dzięki temu ogłoszenia, które możemy zobaczyć od razu, są dopasowane do naszych oczekiwań. To nie wyszukiwarka typu Google, w którą wpisuje się frazę "praca Pułtusk", ale zaawansowane filtrowanie, które ma na celu ustawienie rezultatów według zażądanych przez Ciebie kryteriów. Oprócz miejsca i branży można teraz wybrać konkretne stanowisko pracy. Filtry przesieją oferty, jeśli wpiszesz do okienka oczekiwane wynagrodzenia albo spodziewane benefity.

W portalach pośrednictwa mamy jeszcze jedną możliwość, którą warto wykorzystać. To my możemy założyć konto, które będą przeglądać pracodawcy. Świadomi własnych atutów, możemy zakomunikować światu o naszych umiejętnościach. Wystarczy curriculum vitae, list motywacyjny, portfolio w przypadku wolnych zawodów i wszechobecna dziś fotografia. Tak utworzone konto będzie przyciągać pracodawców przy ich pierwszym kontakcie z portalem - w obecnych czasach, gdy piłka jest po stronie pracowników, być może będzie to oznaczać pewne zatrudnienie.

Nie zapominaj o tradycyjnych źródłach. Klasyczne ogłoszenia przeniosły się do lokalnych portali

W czasach przedinternetowych oprócz Powiatowego Urzędu Pracy głównym źródłem informacji o wolnych miejscach pracy była prasa. Gazety, zarówno centralne, jak i regionalne, nierzadko z ogłoszeń czerpały swoje główne zyski. Płacono od słowa, więc komunikaty były nierzadko bardzo krótkie. Obecnie tę rolę przejęły lokalne portale. Jeśli chodzi o oferty pracy, Pułtusk ogłasza się na stronach wpu24.pl, lokalnego serwisu internetowego, który utrzymuje prężnie działającą rubrykę z ofertami pracy. Nie ma tu żadnych opcji filtrowania poza klasycznym okienkiem, połączonym z ogólnodostępną wyszukiwarką internetową.

Nie jest to jednak nikomu do niczego potrzebne, wystarczy, że orientujemy się, gdzie może czekać na nas praca. Pułtusk jest niedużą miejscowością. Wystarczy, że kilkanaście - kilkadziesiąt ofert pracy będzie zawierać podstawowe informacje. Ważne, by wszystkie znalazły się w jednym miejscu. Każdy może je przejrzeć w kilkanaście minut. Dzięki temu również wiadomo, jakie branże i zajęcia są aktualnie najbardziej pożądane na północnym Mazowszu. Według ostatnich anonsów spory ruch panuje w ofertach pracy w gastronomii. To może cieszyć - turystyczne atrakcje i coraz liczniejsi goście napędzają miejsca pracy. Inną sferą zatrudniającą wielu pracowników, nie tylko przy produkcji, ale także w biurach, przy transporcie i magazynowaniu, są małe zakłady przemysłowe.

Najciekawsze artykuły

loading...