Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak dobrać gilotynę elektryczną?

Wśród gilotyn do blachy czy papieru możemy wyróżnić modele ręczne i elektryczne. Te drugie kosztują o wiele więcej i zwykle są wymiarowo znacznie większe. Za taki sprzęt, jak gilotyna elektryczna zapłacimy średnio 15 000 zł. To oczywiście nie powinno odstraszać tych, którzy potrzebują bardziej wydajnego sprzętu albo np. posiadają małą drukarnię. Najważniejsze, co musimy ustalić przy zakupie dowolnej gilotyny, także elektrycznej, to zakres długości i szerokości cięcia.

Przyzwoita gilotyna elektryczna używana przez zawodowców powinna ciąć na maksymalnie ok. 500x500 mm. Warto sprawdzić także, na jakiej wysokości znajduje się stół roboczy maszyny, ponieważ ma to wpływ na ergonomię i komfort pracy obsługujących ją pracowników. Jeśli chodzi o wydajność, to zazwyczaj liczy się ją w cięciach na minutę, a liczbę 20 cięć/min. można uznać za przyzwoitą dla małego zakładu poligraficznego.

Gilotyna elektryczna - jakie modele wyróżniamy

W końcu warto zwrócić uwagę, czy jest nam na pewno potrzebna nowa maszyna. Na rozmaitych forach i stronach można znaleźć oferty używanych gilotyn, po remontach lub przed nimi, sprzedawanych często za niewysoką cenę. Jednak wówczas częściowo wierzymy sprzedawcy na słowo, co do stanu zużycia sprzętu. Przy okazji, można dopytać, czy model, który nas interesuje, posiada optyczną linię cięcia. Ułatwia to znacznie pracę, jeśli widzimy, jaki obszar zostanie przycięty przez nóż. Jeśli do tego na sprzęt jest udzielana odpowiednia gwarancja, to raczej warto w niego zainwestować, bo znacznie przyspieszy naszą pracę.

Udostępnij

Najciekawsze artykuły

loading...
Poradniki
Pomysł na biznes
Polecane urządzenia do biura
Wiadomości ze świata biznesu